Legacy Drugs before 2012: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 62: | Line 62: | ||
|- | |- | ||
||Vancomycin (mg) ||P27||D27||√|| | ||Vancomycin (mg) ||P27||D27||√|| | ||
|- | |||
||Drotrecogin(Activated Protein C)(mg) IV ||P28||D28||√||√ | ||Drotrecogin(Activated Protein C)(mg) IV ||P28||D28||√||√ | ||
|- | |||
||Dobutamine 250 mg/syr ||P29||D29||√||√ | ||Dobutamine 250 mg/syr ||P29||D29||√||√ | ||
|- | |||
||Dopamine 200 mg/syr ||P30||D30||√|| | ||Dopamine 200 mg/syr ||P30||D30||√|| | ||
|- | |- | ||
| Line 72: | Line 72: | ||
|- | |- | ||
||Fentanyl IV-250 mcg/syr ||P32||D32||√|| | ||Fentanyl IV-250 mcg/syr ||P32||D32||√|| | ||
|- | |||
||Fentanyl epid-250 mcg/syr ||P33||D33||√|| | ||Fentanyl epid-250 mcg/syr ||P33||D33||√|| | ||
|- | |||
||Labetalol 100 mg/syr ||P34||D34||√|| | ||Labetalol 100 mg/syr ||P34||D34||√|| | ||
|- | |||
||Morphine-IV 50 mg/syr ||P35||D35||√|| | ||Morphine-IV 50 mg/syr ||P35||D35||√|| | ||
|- | |||
||Fentanyl\Bupivacaine 250 mcq/s ||P36||D36||√|| | ||Fentanyl\Bupivacaine 250 mcq/s ||P36||D36||√|| | ||
|- | |||
||Naloxone 16 mg/syr ||P37||D37||√|| | ||Naloxone 16 mg/syr ||P37||D37||√|| | ||
|- | |||
||Nitroglyc. 50 mg/syr ||P38||D38||√|| | ||Nitroglyc. 50 mg/syr ||P38||D38||√|| | ||
|- | |||
||Nitroprusside 25 mg/syr ||P39||D39||√||√ | ||Nitroprusside 25 mg/syr ||P39||D39||√||√ | ||
|- | |||
||Norepinephrine 8 mg/syr ||P40||D40||√||√ | ||Norepinephrine 8 mg/syr ||P40||D40||√||√ | ||
|- | |||
||Phenylephrine 50 mg/syr ||P41||D41||√|| | ||Phenylephrine 50 mg/syr ||P41||D41||√|| | ||
|- | |||
||Acetazolamide (mg) ||P42||D42||√|| | ||Acetazolamide (mg) ||P42||D42||√|| | ||
|- | |||
||XX2 ||P43||D43|||| | ||XX2 ||P43||D43|||| | ||
|- | |||
||Diazepam IV (mg) ||P44||D44||√|| | ||Diazepam IV (mg) ||P44||D44||√|| | ||
|- | |||
||Digoxin IV (mg) ||P45||D45||√|| | ||Digoxin IV (mg) ||P45||D45||√|| | ||
|- | |||
||DDAVP (mcg) ||P46||D46||√|| | ||DDAVP (mcg) ||P46||D46||√|| | ||