S AllLabsTable: Difference between revisions
Ttenbergen (talk | contribs) mNo edit summary |
TOstryzniuk (talk | contribs) mNo edit summary |
||
| Line 7: | Line 7: | ||
{| class="wikitable" border=1 <hiddentext> set to 0 for no borders</hiddentext> | {| class="wikitable" border=1 <hiddentext> set to 0 for no borders</hiddentext> | ||
|- | |- | ||
| | | width="58" height="49" align="center" valign="bottom" | LabCode # | ||
| width="154" align="center" valign="bottom" | LabName-s_lab_table_Ver2_Other sites | |||
| width="154" align="center" valign="bottom" | LabName- | |||
|style="font-size:11pt" width="37" valign="bottom" | | |style="font-size:11pt" width="37" valign="bottom" | | ||
| width="59" align="center" valign="bottom" | LabCode # | | width="59" align="center" valign="bottom" | LabCode # | ||
| width="121" align="center" valign="bottom" | LabName-s_lab_ | | width="121" align="center" valign="bottom" | LabName- s_lab_ table_Ver2_HSC | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 38 | ||
| valign="bottom" | CBC | | valign="bottom" | CBC | ||
| valign="bottom" | | |||
| valign="bottom" | | |||
|style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | |||
|- style="font-size:11pt" | |||
| height="19" align="center" valign="bottom" | 40 | |||
| valign="bottom" | PT/PTT | |||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | 40 | | align="center" valign="bottom" | 40 | ||
| Line 23: | Line 28: | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 50 | ||
| valign="bottom" | Packed Cells | |||
| valign="bottom" | | |||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | 50 | | align="center" valign="bottom" | 50 | ||
| Line 31: | Line 35: | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 51 | ||
| valign="bottom" | FFP | |||
| valign="bottom" | | |||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | 51 | | align="center" valign="bottom" | 51 | ||
| Line 39: | Line 42: | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 53 | ||
| valign="bottom" | Platelets | |||
| valign="bottom" | | |||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | 53 | | align="center" valign="bottom" | 53 | ||
| Line 47: | Line 49: | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 54 | ||
| valign="bottom" | Albumin 25% | |||
| valign="bottom" | | |||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | 54 | | align="center" valign="bottom" | 54 | ||
| Line 55: | Line 56: | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 55 | ||
| valign="bottom" | Albumin 5% | |||
| valign="bottom" | Albumin | |||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | 55 | | align="center" valign="bottom" | 55 | ||
| Line 63: | Line 63: | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 63 | ||
| valign="bottom" | Creatinine | |||
| valign="bottom" | | |||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 76 | ||
| valign="bottom" | MG | | valign="bottom" | MG | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| | | valign="bottom" | | ||
| valign="bottom" | | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 77 | ||
| valign="bottom" | SGPT (ALT) | | valign="bottom" | SGPT (ALT) | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| | | valign="bottom" | | ||
| valign="bottom" | | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 89 | ||
| valign="bottom" | Troponin | | valign="bottom" | Troponin | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| | | valign="bottom" | | ||
| valign="bottom" | | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 97 | ||
| valign="bottom" | CXR | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 97 | | align="center" valign="bottom" | 97 | ||
| valign="bottom" | CXR | | valign="bottom" | CXR | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 104 | ||
| valign="bottom" | CT Scan | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 104 | | align="center" valign="bottom" | 104 | ||
| valign="bottom" | CT Scan | | valign="bottom" | CT Scan | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 106 | ||
| valign="bottom" | Angio_coronary | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 106 | | align="center" valign="bottom" | 106 | ||
| valign="bottom" | Angio_coronary | | valign="bottom" | Angio_coronary | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 107 | ||
| valign="bottom" | Angio_others | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 107 | | align="center" valign="bottom" | 107 | ||
| valign="bottom" | Angio_others | | valign="bottom" | Angio_others | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 109 | ||
| valign="bottom" | U/S Echo | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 109 | | align="center" valign="bottom" | 109 | ||
| valign="bottom" | U/S Echo | | valign="bottom" | U/S Echo | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 110 | ||
| valign="bottom" | U/S Abd | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 110 | | align="center" valign="bottom" | 110 | ||
| valign="bottom" | U/S Abd | | valign="bottom" | U/S Abd | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 113 | ||
| valign="bottom" | Sputum C+S | | valign="bottom" | Sputum C+S | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | | | align="center" valign="bottom" | | ||
| align="right" valign="bottom" | | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 114 | ||
| valign="bottom" | Blood C+S | | valign="bottom" | Blood C+S | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | | | align="center" valign="bottom" | | ||
| align="right" valign="bottom" | | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 120 | ||
| valign="bottom" | Urine C+S | | valign="bottom" | Urine C+S | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| align="center" valign="bottom" | | | align="center" valign="bottom" | | ||
| align="right" valign="bottom" | | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 135 | ||
| valign="bottom" | ABG | | valign="bottom" | ABG | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| valign="bottom" | | | valign="bottom" | | ||
| | |style="font-style:Italic;color:#C0C0C0" align="right" valign="bottom" | downloaded | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 136 | ||
| valign="bottom" | Pentaspan | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 136 | | align="center" valign="bottom" | 136 | ||
| valign="bottom" | Pentaspan | | valign="bottom" | Pentaspan | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 138 | ||
| valign="bottom" | MRI | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 138 | | align="center" valign="bottom" | 138 | ||
| valign="bottom" | MRI | | valign="bottom" | MRI | ||
|- style="font-size:11pt" | |- style="font-size:11pt" | ||
| | | height="19" align="center" valign="bottom" | 142 | ||
| valign="bottom" | Voluven | |||
| valign="bottom" | | |||
| align="center" valign="bottom" | 142 | | align="center" valign="bottom" | 142 | ||
| valign="bottom" | Voluven | | valign="bottom" | Voluven | ||
|} | |} | ||
[[Category: Labs]] | [[Category: Labs]] | ||